KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14156454

nr 1415 6454

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Signerad, hus. Akvarell, bildmått: 13xx23cm, yttermått inklusive ram: 28x35cm

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 30 augusti 2021
kl 18:25:45

26/8 12:33:55 1      Vinnande bud

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström
Lis Husberg (f. 1920)